Nie lubię wesel – chcę zorganizować super imprezę

„Nie lubię wesel, ale chcę zorganizować imprezę dla rodziny i znajomych.” Czy to możliwe?

alternatywne wesele

ph. 5881_ Katarzyna Krupa
ph. 5881_ Katarzyna Krupa

Nie zwalniamy tempa i oto przed wami kolejny artykuł w sezonie 2023! Staramy się inspirować wszystkie nasze przyszłe pary młode do organizacji przyjęcia waszych marzeń. Dlatego bacznie przyglądamy się wszelkim trendom w branży weselnej i chcemy was o nich informować. Jaki trend omawiać będziemy tym razem? Impreza zamiast wesela! Widzimy, że coraz częściej pary młode szukają alternatywy dla tradycyjnego przebiegu przyjęcia weselnego. Jak my to widzimy? Przeczytajcie nasz artykuł, a dowiecie się jak zorganizować wymarzoną imprezę zamiast wesela.

Właściwie wszystkie nasze pary młode, to osoby, które mają swój własny pomysł na „ten jeden z najważniejszych” dni w życiu. Wszyscy wybieracie Folwark Ruchenkę, bo wiecie, że tutaj zorganizujecie wesele waszych marzeń. I takie, które odbiegać może od ogólnie przyjętych tradycji. W Ruchence stawiamy przecież na luz i zdecydowanie przyświeca nam idea „slow wedding”, o czym szerzej pisaliśmy już na naszym blogu, w artykule „Slow wedding, czyli jak zorganizować wesele w stylu slow w Folwarku Ruchence”. 

https://folwarkruchenka.pl/slow-wedding/

Co zaś jeśli w ogóle nie chcecie organizować wesela, a jednak chcielibyście celebrować tę wielką chwilę z waszymi najbliższymi? Jakie alternatywy dla wesela wam proponujemy? Przeczytajcie ten artykuł, a dowiecie się, że wcale nie trzeba organizować tradycyjnego wesela, by hucznie świętować uroczystość waszych zaślubin!

Impreza zamiast wesela – z jakich elementów zrezygnować?

Przyjęcie weselne ma swój określony harmonogram i pewne elementy, które niezmiennie łączą się tylko z tym rodzajem imprezy okolicznościowej. Co mamy na myśli? Choćby takie kwestie jak pierwszy taniec pary młodej, zabawa oczepinowa, a w tym rzucanie bukietem/welonem i muchą/krawatem, toasty wznoszone przez bliskich pary młodej, wpisy do księgi gości, czy uroczyste krojenie tortu przez parę młodą. Doskonale rozumiemy jednak pary, które chcą iść za głosem swojego serca i zorganizować takie przyjęcie, które będzie zgodne z ich wizją. A zdarza się, że ta wizja niekoniecznie będzie miała odzwierciedlenie w klasycznym przebiegu wesela. Oczywiście można pominąć wspomniane elementy lub niektóre z nich i zorganizować przyjęcie weselne o mniej tradycyjnym charakterze (co zresztą często robią nasze pary młode). Co jednak jeśli zupełnie chcecie zrezygnować z organizacji wesela, na rzecz mniej formalnej imprezy? Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! W dalszej części artykułu podpowiadamy kilka alternatyw dla klasycznego wesela!

ph. 5881_ Katarzyna Krupa
muzyka na żywo na ślubie i weselu
ph. 5881_ Katarzyna Krupa

Co zamiast wesela? Alternatywy dla tradycyjnego wesela.

 1. Ognisko zamiast wesela lub grill zamiast wesela – co zamiast wesela?

To jedna z propozycji, którą często proponujemy naszym parom młodym, które nie chcą organizować wesela o tradycyjnym charakterze. Tę opcję łatwo też zorganizować w naszej przestrzeni, ponieważ łąkowe przestrzenie Ruchenki są wręcz stworzone, by organizować tu wszelkie przyjęcia pod gołym niebem.  Atmosfera grilla i ogniska nie kojarzy się zupełnie z przyjęciem weselnym, klimat ten ma w sobie dużo więcej luzu i przebiega w bardzo spontaniczny sposób. Catering, z którym od lat współpracujemy, czyli Catering Zielona Kuchnia, ma w swojej ofercie również ciekawą opcję grillową, o czym pisaliśmy już w artykule, do którego link zamieszczamy poniżej: https://folwarkruchenka.pl/pytania-do-cateringu-na-przyjecie-w-stodole-plenerze-przed-umowa/

Grill i ognisko to impreza plenerowa, jak poradzić sobie jednak w przypadku niepogody? Jeśli zdecydujecie się na zorganizowanie takiej imprezy z okazji ślubu w Folwarku Ruchenka, nie musicie obawiać się o kwestie związane z deszczem. Catering Zielona Kuchnia niezależnie od pogody zawsze rozstawia dwa namioty (na grilla oraz na strefę bufetową), więc nawet deszcz nie zakłóci dobrej zabawy przy grillu.

O czym jeszcze należy pamiętać decydując się na tego typu imprezę z okazji zawarcia małżeństwa? Przede wszystkim o stosownym powiadomieniu gości, o charakterze przyjęcia. Jest to głównie związane z dress codem podczas grilla. Klasyczne wesele jest przyjęciem o określonym poziomie formalności stroju, a podczas grilla nie obowiązują już te zasady doboru ubrań. Dobrze byłoby dokładnie określić gościom na jaki dress code mają się zdecydować, by uniknąć rozbieżności w stylizacjach gości. Dzięki temu każdy będzie czuł się po prostu komfortowo. 

Grill i ognisko dają dużo przestrzeni do rozmów i wspólnego spędzania czasu przy stole. Nie wykluczają jednak okazji do tańca pod gołym niebem (takich w Ruchence nie brakuje!). Co poza tym? Zwłaszcza przy ognisku, możecie też zaprosić gości do wspólnego śpiewania. To może być dla wszystkich magiczne i niezapomniane przeżycie.

 1. Przyjęcie koktajlowe zamiast wesela – cocktail party zamiast wesela.

Zamiast tradycyjnego wesela, możecie zaprosić swoich bliskich na przyjęcie koktajlowe. W naszej przestrzeni może ono odbyć się zarówno w plenerze, jak i wewnątrz naszej stodoły. Czym charakteryzuje się taki rodzaj przyjęcia? Przede wszystkim musicie zadbać o drobne przekąski i napoje, które będą wówczas serwowane. Catering Zielona Kuchnia, również specjalizuje się w przekąskach typu finger food, charakterystycznych dla tego typu przyjęć. Dodatkowo powinniście poinformować gości, że takie przyjęcie skończy się szybciej niż tradycyjne wesele i także nie możecie zapomnieć o ustaleniu i poinformowaniu gości o koktajlowym dress codzie. Przyjęciu o charakterze koktajlowym, może również towarzyszyć oprawa muzyczna.

 1. Impreza z motywem przewodnim zamiast wesela.

Pomysł dla par, które mają wspólne zainteresowania i koniecznie chcą podzielić się tym ze swoimi gośćmi! Czy macie ulubioną książkę, film, serial czy zespół muzyczny? A może jesteście miłośnikami podróży i macie swój ulubiony kraj? To wszystko może stać się inspiracją do zorganizowania imprezy z motywem przewodnim! Wówczas możecie dać się ponieść waszej wyobraźni i wraz z dekoratorami, możecie stworzyć cudowną oprawę dla takiego przyjęcia zamiast wesela! My widzieliśmy już naprawdę imponujące dekoracje, ale wciąż nas zaskakujecie, więc czujemy, że wiele przed nami! Tego typu impreza może też być okazją, by zasugerować gościom, że mogą dopasować swoje stylizacje do klimatu tej imprezy! Gwarantujemy, że fotografie z tego typu przyjęcia, mogą być naprawdę wyjątkowe.

Impreza dla gości zamiast wesela – jak urozmaicić imprezę w niekonwencjonalny sposób?

Jeśli zdecydujecie się już, na jedną z proponowanych przez nas opcji na organizację imprezy zamiast wesela, możecie skorzystać też z naszych propozycji na urozmaicenie czasu swoim gościom alternatywnymi atrakcjami. Co proponujemy na imprezę zamiast wesela? Jakie atrakcje na imprezie zamiast wesela będą mile widziane? Czytajcie uważnie!

muzyka bałkańska na weselu
 1. Koncert na imprezie zamiast wesela – koncert muzyczny na imprezie zamiast wesela.

Jedną z takich atrakcji jest z pewnością koncert na imprezie zamiast wesela! Koncert muzyczny na weselu jest dość oryginalnym pomysłem i z pewnością zostanie zapamiętany przez gości. Jest też doskonałą okazją, by zaprezentować swoim bliskim, jaki gatunek muzyczny jest najbliższy waszemu sercu. Jest to również moment, w którym goście oprócz rozrywki, mogą w zależności od wybranego artysty, doświadczyć artystycznych wrażeń, a te zawsze są niezapomniane.

Pomysłów na to jakich artystów i na jaki gatunek muzyczny zdecydować się na tego typu imprezie jest naprawdę wiele, a my pisaliśmy o tym w naszym artykule  „Koncert na weselu. Występ gwiazdy lub znajomych. Jak zorganizować?”. Link to tego artykułu umieszczamy tutaj:
https://folwarkruchenka.pl/koncert-na-weselu/

 1. Warsztaty dla gości – impreza zamiast wesela.

Organizując imprezę zamiast wesela, stwarzacie, też okazję do zintegrowania gości poprzez wspólne uczestnictwo w wybranych warsztatach. Podczas klasycznego wesela, na tego typu atrakcje nie ma czasu, ponieważ harmonogram wesela, jest bardzo napięty. A podczas imprezy zamiast wesela, możecie wprowadzić zupełnie nowe atrakcje dla gości! Jak choćby warsztaty. Jakie warsztaty możecie zorganizować podczas imprezy zamiast wesela? Jakie pomysły mogą zostać zrealizowane? Tu ogranicza was tylko wasza wyobraźnia. Mogą to być warsztaty kulinarne, gdzie zaangażujecie gości do wspólnego gotowania. Możecie zaprosić profesjonalnego tancerza, by nauczył waszych gości podstawowych kroków znanych tańców, by później mogli wykorzystać to na parkiecie podczas wspólnej zabawy. Ale mogą to też być warsztaty artystyczne, czy florystyczne. Porozmawiajcie ze sobą o tym, co wam samym sprawiłoby radość i zostało przez was zapamiętane przez lata. Warsztaty dla gości na imprezie zamiast wesela, mogą być niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich. A dodatkowo świetnym pomysłem na integrację waszych gości, którzy nie mieli jeszcze okazji się poznać.

 1. Live cooking dla gości – organizacja imprezy zamiast wesela.

Catring Zielona Kuchnia z przyjemnością przygotowuje stacje z gotowaniem na żywo dla gości. Stacje obsługiwane są przez kulinarnych profesjonalistów Zielonej Kuchni. Jest to świetna atrakcja, która urozmaica całe przyjęcie i będzie doskonałym dopełnieniem imprezy zamiast wesela. Dzięki temu rozwiązaniu, będziecie także mieli możliwość zaprezentowania gościom tego jakie smaki są wam najbliższe. Oferta Cateringu Zielona Kuchnia jest naprawdę różnorodna, znajdują się w niej takie stacje jak:

 • Live cooking: tatar wołowy lub tatar z łososia – dla pary kochającej ten rodzaj wykwintnej przystawki;
 • live cooking: sushi – coś dla miłośników azjatyckich smaków;
 • live cooking: polska stacja z pierogami – stanowi świetną alternatywę dla wiejskiego stołu;
 • live cooking: hiszpańskie tapas – doskonały wybór dla pary, kochającej smaki południa Europy;
 • live cooking: stacja włoska – dla tych, którzy chcą wyeksponować swoją miłość do słonecznej Italii;
 • live cooking: mini burgery – coś dla pary młodej, która chciałaby na swojej imprezie zamiast wesela drobny amerykański akcent;
 • live cooking: stacja sałatkowa – idealna na upalne imprezy;
 • live cooking: naleśniki i gofry – dla wszystkich łasuchów i miłośników słodkich przekąsek.
 1. Plenerowe gry dla gości – chcę  zorganizować imprezę zamiast wesela.

A co powiecie na plenerowe gry dla gości na imprezie zamiast wesela? Podobnie jak w przypadku warsztatów, jest to świetna inicjatywa, która ma na celu zintegrowanie grona waszych przyjaciół, rodziny i bliskich. Oprócz najbardziej popularnych gier, które dostępne są na rynku branży weselnej, możecie też wymyślić własne sposoby na  sprawienie, by goście świetnie się bawili. Kto powiedział, że na waszej imprezie w Folwarku Ruchence nie może odbyć się mały turniej „siatkówki na łące”? Tu znów ogranicza was jedynie wasza wyobraźnia. W przypadku takich szalonych pomysłów, pamiętajcie też poinformować gości, by na imprezę zamiast wesela, zabrali ze sobą parę sportowego obuwia i wygodny strój ☺ Gwarantujemy, że tego typu atrakcje są wręcz rzadkością i nie są często spotykane, ale jednocześnie mogą sprawić, że wasza impreza zostanie zapamiętana na długie lata!

 1. Wyjątkowa strefa chillout na imprezie zamiast wesela.

Podczas imprezy zamiast wesela, warto zadbać również o wyjątkowość strefy chillout. Mimo że sam charakter imprezy zamiast wesela, ma zdecydowanie luźniejszy klimat, to według nas warto postarać się o zaaranżowanie ciekawej przestrzeni do odpoczynku. To właśnie detale decydują o kształcie całego przyjęcia, a wiemy, że strefy wypoczynku są dla gości istotnym elementem. Podpowiadamy, że ciekawym pomysłem byłoby zorganizowanie kącika piknikowego z kocami i leżakami (to wszystko znajdziecie też u nas w Folwarku Ruchence!). W takiej strefie chillout mogą znaleźć się słodkie przekąski i owoce do spożywania na łonie natury. Taki element bardzo pasuje do imprezy zamiast wesela, nie jest trudny do zorganizowania, a sprawia, że goście czują, że zadbaliście o każdy szczegół.

ph. 5881_ Katarzyna Krupa
goście na ślubie plenerowym w woj. mazowieckim Folwark Ruchenka
Ph. PieczkoPietras
ph. 5881_ Katarzyna Krupa
ph. 5881_ Katarzyna Krupa

Impreza zamiast wesela

Czy to może się udać?

Czy impreza zamiast wesela może się udać? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu jesteście już o tym przekonani! To tylko niektóre z pomysłów, które możecie zrealizować organizując imprezę zamiast wesela. My zachęcamy was niezmiennie do jednego – byście urządzili ten dzień tak jak chcecie. To jest wasze święto i jeśli chcecie odbiec od wszelkich tradycyjnych elementów, które wiążą się z organizacją wesela to nic nie stoi na przeszkodzie. My stoimy na straży takich pomysłów i zachęcamy nasze pary, by wszystko tworzyły zgodnie z własnymi przekonaniami i pragnieniami. Zatem, jeśli waszym życzeniem jest organizacja imprezy, a nie wesela – nic, naprawdę nic nie powinno stanąć wam na przeszkodzie, by to życzenie spełnić. My trzymamy za was kciuki i pomagamy wszystko zorganizować tak, byście wspominali dzień waszych zaślubin jako jeden z najlepszych w waszym życiu. Jeśli chcecie zorganizować imprezę zamiast wesela w Folwarku Ruchence, zachęcamy do kontaktu z nami i odwiedzin! Tylko tak przekonacie się, czy jest to wymarzone miejsce na waszą imprezę zamiast wesela, w dniu waszych zaślubin (lub w każdym innym wybranym przez was terminie ☺). Czekamy na Was!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie.