ślub plenerowy w okolicach Warszawy

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

ŚLUBY

W RUCHENCE

ślub i wesele
w plenerze

Śluby i wesela stały się naszą pasją.

Mamy to ogromne szczęście towarzyszyć Parom w celebracji pięknych emocji i z boku obserwować MIŁOŚĆ.
Bo o to nam tu przede wszystkich chodzi, o tworzenie wspomnień i …
Przyjedź i poczuj to miejsce.

Przestrzeń
20ha zieleni
250m2 dachu
ilość osób
Do 140 osób,
Bez minimum
nocleg
50 osób,
5 pokoi, 20 domków
kalendarz
Trwają zapisy
na 2024 i 2025

ślub plenerowy

 Ceremonie na świeżym powietrzu mają swój niepowtarzalny urok
i każdy kto choć raz w życiu uczestniczył w takiej uroczystości, potwierdzi, że śluby pod gołym niebem są po prostu magiczne.  Ślub w plenerze to przede wszystkim szerokie możliwości w kwestii aranżacji przestrzeni dla gości i zaplanowania wydarzenia zgodnie z własnymi wyobrażeniami. A oprócz niesamowitych wrażeń z tego wyjątkowego doświadczenia, także wspomnienia zostaną zachowane w pięknej formie.

dzień ślubu w ruchence

zabawa pod niebem

Treść w trakcie tworzenia.
Zapraszamy niebawem ponownie.

Pewnie zastanawiacie się skąd ta niepoważna nazwa, ale jest to oryginalne „imię” folwarku rolnego, który działał tutaj jeszcze przed wojną, a którego ślady i inspiracje znaleźliśmy na mapach, w rodzinnych pamiątkach.
W Folwarku Ruchenka kontynuujemy rodzinną tradycję ekologicznego pielęgnowania ziemi, a dodatkowo sami dokładamy maksimum energii, aby nasze przyjęcia współgrały z naturą i przyjętą przez nas strategią zrównoważonego rozwoju.
U nas czas płynie wolniej.
Zapraszamy Cię do Ruchenki.

masz pytania?

cytaty Par i Podwykonawców, których mieliśmy zaszczyt gościć w Ruchence:

Natalia | Piotr

Pola | Miłosz

Pytlik | Bąk

Paulina Pietraszkiewicz

Gosia | Marek

Ania | Paweł


„Nie ma możliwości, by znaleźć lepsze miejsce na zorganizowanie ślubu/wesela w duchu naturalności i swobody, ale wciąż na poziomie i z uważnością na każdy detal. Ruchenka jest piękną przestrzenią tworzoną przez ludzi, którzy swoją dobrocią i autentycznością wzruszają. Zadbany teren, piękna stodoła, urocze domki oraz pokoje, mnóstwo chwytających za serce detali – magia. Dzięki energii osób, które tworzą to miejsce, czuliśmy się spokojni i w pełni zaopiekowani, ale bez przesadnej ingerencji, co również niezwykle doceniamy.
Organizowaliśmy tutaj zarówno ceremonię zaślubin, jak i wesele i było idealnie. Dzień i noc, jak z bajki – tylko takiej po naszemu. Powtórzylibyśmy to milion raz, niczego nie zmieniając. Polecamy Ruchenkę całym sercem 🤍”
„Wszystkie zdjęcia powstały dosłownie kilka kroków od sali Folwark Ruchenka, to magiczne miejsce, serio! Gdzie się nie ruszysz jest pięknie. Jak nie na ślub, to wpadajcie tu latem na łąkowe koncerty! Tego klimatu nie da się opisać. I cudowni właściciele! Życzę Wam takich ludzi jak oni w swoim życiu <3 „
„Jedno z najpiękniejszych miejsc na ślub plenerowy i wesele w całej Polsce. Wspaniali właściciele, którzy wciąż dopieszczają swoje miejsce w najdrobniejszych detalach. Koncerty TOP wykonawców w Polsce. Folwark w otoczeniu natury, domki z możliwością oglądania gwiazd, gorąca balia, piękna stodoła, zawsze wspaniałe dekoracje i pyszne jedzonko!
Polecamy całym sercem!”
„Fotograf ślubny, to taki gość co zwiedza Polskę wzdłuż i wszerz. Są miejsca, które na zawsze pozostają z nami, w których gospodarze roztaczają aurę niesamowitego ciepła i miłości. Stodoła Leny i Marcina, czyli Folwark Ruchenka to właśnie jedno z takich miejsc. Historia całego miejsca jak i jego właścicieli jest tak poruszająca, że za każdym razem gdy o niej myślę ściska mi się serce. Folwark Ruchenka, to miejsce gdzie dziadkowie Marcina spędzili całe swoje życie. Dzięki wnukom miejsce to zamieniło się w coś wyjątkowego – w miejsce gdzie możecie zorganizować najpiękniejsze wesele w stodole jakie Wam się wymarzy!”
„Absolutnie magiczne miejsce. Cudowni właściciele, z pasja do tego, aby to miejsce było autentyczne, bez nadęcia, z duszą i dla takich tez dusz zostało stworzone 🙏 Na naszym weselu bawiliśmy się jak na najlepszej imprezie życia – czuliśmy, jakby to miejsce należało do nas. Było po naszemu: dzięki wsparciu i opanowaniu Leny i Marcina. Co więcej – Marcin (właściciel) był także naszym DJem i za muzykę dostawaliśmy podczas imprezy wyrazy uznania od gości! Ten teren jest wspaniały, stodoła sama w sobie dekoracja (choć wiele bibelotów, fajne dywany, etc. można tez od Ruchenki do udekorowania sali pożyczyć). W tym roku posadzili również róże w katach Stodoły 🌹 wyglądają obłędnie! Podobnie zielnik i świeże zioła nad stołami bufetowymi. Baza noclegowa jest tez super, co prawda w samym folwarku tylko kilka miejsc dla tych, co potrzebują komfortu, ale domki tez dają radę na przespanie się po imprezie, jest to tez fajne doświadczenie. Właściciele – Lena i Marcin to oazy spokoju, serdeczności i totalnie wspierająca drużyna dla pary młodej! Pomogli nam zorganizować każda rzecz z naszej wizji, bez żadnych problemów! Kontakt tez bez zarzutu przez cały czas. Nie wspomnę o tym, ze w Ruchence organizowane są wspaniale Łąkowe Koncerty i maja tez piwko o tej nazwie! (Na naszym weselu sprawdziło się świetnie jako czekadelko, warto o nie pytać i dokupić!). Generalnie – nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na wesele, wracamy na koncerty i kibicujemy z całego serca dalszemu rozwojowi Ruchenki! Lena, Marcin – dziękujemy za wszystko, rozkwitajcie tak dalej! Wasi czerwcowi, G&M
Ps: i dziękujemy Wam za bycie totalnie doggo-friendly! 🤍🐶”
„Dziękujemy za przemiłe pierwsze spotkanie w lutym, poza sezonem, które nawet zachowawcze podejście naszych rodziców potrafiło zmienić na bardziej odważne, za odpowiadanie na tysiące pytań, nawet tych najgłupszych, wsparcie przy przekładaniu wesela, za bezproblemowość i zdolność do zrealizowania każdego najmniejszego marzenia, które by nam przyszło do głowy, za tonę inspiracji, za Wasz punkt widzenia takich imprez i że istnieje to cudowne miejsce na mapie, gdzie można odpiąć wrotki i zupełnie się nie stresować, nawet gdy adrenalina krąży w żyłach z zawrotną prędkością.
Wydaje nam się, że musicie to słyszeć co tydzień, ale i my chcemy dołożyć naszą cegiełkę z miłych słów, bo Wam się one po tysiąckroć należą. Nie było ani jednej osoby, która nie wracałaby do domu tanecznym krokiem (Marcin, to Twoja zasługa). Wszyscy byli zachwyceni, zauroczeni przestrzenią i atmosferą, jaką stworzyliście. Babcia z dziadkiem przechadzała się po okolicy i podziwiała kwiaty, a to zapalona działkowiczka, która o roślinach wie chyba wszystko. Nasze mamy są zakochane w Lenie i Kindze – co nas zresztą wcale nie dziwi, bo takich ciepłych i kochanych osób się nie poznaje zbyt często. Co do znajomych – nawet osoby, które twardo upierały się, że wesela nigdy nie chciały i robić nie będą, teraz już tylko przeglądają Wasz profil na Instagramie w poszukiwaniu inspiracji i liczą, że będziecie mieć wolne miejsca w kalendarzu na kolejne lata.
I na koniec tej długaśnej wiadomości – takiego wesela nie moglibyśmy sobie nawet wymarzyć – było po prostu idealnie. Czuliśmy się zaopiekowani i swobodni. Cóż możemy dodać – dziękujemy z całych serduszek i przesyłamy Wam życzenia, żebyście się dalej rozwijali i żeby Wasze głowy były pełne pomysłów. I oczywiście dużo miłości. Jesteście bezkonkurencyjni i po prostu najlepsi na świecie.”

ruchenka na filmach

kalendarz 2024

dostępne daty weekendowe

maj: 17, 24, 31

czerwiec: 15, 16

lipiec: 28

sierpień: 25

wrzesień: 01, 08, 13, 15

październik: 4, 6

aktualny kalendarz dosyłamy
w odpowiedzi mailowej

czas, aby się poznać

Napisz, a my sprawnie odpiszemy
i zapraszamy osobiście do Ruchenki
Checkbox
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie.