Slow wedding - Stodoła na wesele w stylu slow pod Warszawą, stodoła mazowieckie, ślub boho i rustykalne dekoracje

Slow wedding, czyli jak zorganizować wesele w stylu slow w Folwarku Ruchence

Coraz częściej doceniamy życie w rytmie slow. Podczas podróży wybieramy ciekawe miejsca blisko natury, stawiamy na odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Jemy w stylu slow, wybierając produkty o najwyższej jakości, ekologicznych upraw. Co zatem stoi na przeszkodzie, by i wesela stały się przyjaznym doświadczeniem, kojarzonym z odpoczynkiem i przeżyciem bez pośpiechu?

Filozofia miejsca jakie stworzyliśmy, od początku była sprecyzowana. Wiedzieliśmy, że chcemy dla naszych par młodych stworzyć alternatywę dla nieco sztucznych i pełnych przepychu przyjęć weselnych, jakie przyjęło się w Polsce organizować. Folwark Ruchenka oferuje wszystko czego potrzebujecie, by zorganizować swoje wymarzone slow wedding w Polsce.  Jak się do tego zabrać? Na czym polega ten trend i dlaczego wszystko wskazuje na to by w przyszłych sezonach zyskał jeszcze większą popularność? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w tym artykule i zdradzamy osiem, naszym zdaniem niezbędnych zasad, by zorganizować wesele w stylu slow.

1) Bliskość natury – slow wedding w Polsce

Slow wedding to przede wszystkim radość z obcowania z naturą. Jeżeli planujecie organizację swojego wielkiego dnia w rytmie slow, zwróćcie uwagę na to jakie możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu oferuje obiekt weselny. W Folwarku Ruchence mamy wszystko czego trzeba, by czerpać radość z plenerowego przyjęcia weselnego. U nas możecie także zorganizować plenerowy ślub, a o tym jak się do tego zabrać przeczytacie tutaj:

ślub w plenerze

Plenerowe przyjęcia mają swój niepowtarzalny urok. To otaczająca wszystkich przyroda sprawia, że czas podczas przyjęcia zdaje się płynąć wolniej. Naszym parom proponujemy organizację ciekawych stref chillout dla gości, by mogli chłonąć każdą chwilę w komfortowych warunkach na świeżym powietrzu. To jedna z kluczowych zasad każdego slow wedding.

ph. Projekt 35
pytania do wlasciciela sali weselnej
ph. Ślubne Studio

2) Wszechobecny luz – wesele w stylu slow

Slow wedding to przede wszystkim luz. Chodzi o to, byście niepotrzebnie nie stresowali się napiętym harmonogramem przyjęcia. To wasz dzień i powinniście przeżyć go tak, by zapamiętać go jako najpiękniejszy i najbardziej beztroski dzień w waszym życiu. A my wam w tym chętnie pomożemy, bo sami zorganizowaliśmy tak własne wesele. Podczas przyjęć nie wszystko da się zaplanować (choćby kapryśnej pogody), ważne by podchodzić do każdej przeciwności z dystansem i umieć sobie sprawnie z tym radzić. My mamy to dopracowane do perfekcji, o czym śmiało możecie przeczytać w naszym artykule: wesele w stodole

3) Ekologiczne wesele – wesele w stylu slow w Polsce

Ekologiczne podejście do organizacji wesela, to jedna z najważniejszych kwestii jeśli planujecie slow wedding. Jak my dbamy o planetę?

Wasi goście nocujący u nas, nie muszą zabierać ze sobą plastikowych butelek z wodą. Zadbaliśmy o to, by woda w kranie na naszym terenie była uzdatniana i gotowa do spożycia. Kosmetyki, które udostępniamy gościom we wszystkich łazienkach są w pojemnikach wielokrotnego użytku, a ręczniki zmieniamy tylko na prośbę gości. Na całym terenie Ruchenki są pojemniki na właściwą segregację odpadów.

Ekologiczne rozwiązania proponuje także catering, który rekomendujemy naszym parom. Zielona Kuchnia ogranicza zużycie plastiku (napoje serwowane są w karafkach co także wpływa na estetykę i spójność wizualną na weselnych stołach); jedzenie które pozostaje po weselu w stodole nie marnuje się – oddawane jest lokalnym zwierzętom, a przystawki serwowane są w formie bufetu (co wpływa na ilość jedzenia, które mogłoby się zmarnować).

Dbać o ekologię, możecie także decydując się na kwiaty doniczkowe zamiast kompozycji kwiatów ciętych na stołach, co szczerze wam polecamy.

ph. Bajkowe Śluby
ph. Marta Kowalska
ph. Projekt 35
ph. Projekt 35

4) Na przekór tradycji – slow wedding

Slow wedding, to także odbieganie od przyjętych norm i zasad. Organizując wesele w stylu slow, ze spokojem możecie zrezygnować ze wszystkich elementów tradycyjnego wesela, które kłócą się z waszymi oczekiwaniami. O to właśnie chodzi w weselu w stylu slow – o swobodę podejmowania decyzji o przebiegu przyjęcia. Nie przejmujcie się nieprzychylnymi spojrzeniami ze strony rodziny. Goście na weselu w stylu slow, niezależnie od wieku, okazują ogromny entuzjazm. Najczęściej początkowy dystans w stosunku do wyborów gospodarzy, zamienia się w zachwyt tak nietuzinkowym przyjęciem. A wy będziecie sobie wdzięczni, że spędziliście ten czas z bliskimi nie zmuszając się do czegoś, tylko dlatego, że „tak wypada”. Z takimi wspomnieniami warto iść przez życie i niczego nie żałować. Uwierzcie nam na słowo!

ph. Bajkowe Śluby
ph. Sylwia Mórawska
o co pytać właścicieli stodoły przed podpisaniem umowy
ph. Sylwia Mórawska

5) Wesele zgodne z waszym gustem wizualnym – Slow wedding w Folwarku Ruchence

Wesele w stylu slow, to przede wszystkim duża dowolność w kwestii zaaranżowania przestrzeni do zabawy. Zdecydujcie o swoim ulubionym motywie wesela! Jak wybrać ten odpowiedni motyw? Zastanówcie się nad tym jakie kolory są wam najbliższe, jaki klimat czujecie lub jakie swoje zainteresowania chcielibyście pokazać swoim gościom. Po prostu pokażcie co wam w duszach gra! To wasz dzień i my chcemy, byście czuli się w pełni jego gospodarzami. Jeżeli bliskie są wam klimaty boho, rustykalne elementy i nieco etniczne dekoracje, to nie mogliście lepiej trafić. W Ruchence taka atmosfera wesela doskonale współgra z przestrzenią, a my chętnie udostępniamy wam nasze dekoracje, którymi dysponujemy.

W umowie wynajmu Folwarku Ruchenki macie zagwarantowane wykorzystanie wszystkiego co znajdziecie na naszym terenie. Wszystkie rzeczy i dekoracje, które powtarzają się na zdjęciach są również do Waszej dyspozycji.
Głównie mówimy o stołach, krzesłach, kanapach, meblach ogrodowych, podwieszeniach nad stołami (bez kompozycji kwiatowych). Znajdziecie tu także dużo drewna, szkła, itp.

Każda para młoda zaskakuje nas swoją pomysłowością. Być może w kolejnych sezonach triumfować będą  wesela tematyczne, czerpiące z ukochanych książek, czy motywów filmowych? Czekamy z niecierpliwością na wasze kreatywne rozwiązania, by wciąż zmieniać oblicze Ruchenki podczas wesel w stylu slow.

ph. Joanna Jaskólska
ph. Joanna Jaskólska

6) Wesele w stylu slow zgodne z waszym gustem muzycznym

Slow wedding to także wybór repertuaru muzycznego zgodny z waszym gustem. Muzyka na weselu łączy i wprawia w dobry humor, ale może być także kością niezgody. Nie ma jednak bardziej nietrafionego pomysłu niż zabawa na własnym weselu do muzyki, której się wręcz nie znosi, tylko po to, by to goście byli zadowoleni. 

Slow wedding to przyjęcie, na którym każdy element powinien dopasowany być do was – do waszych gustów i upodobań. Jeżeli w duszach gra wam muzyka latynoska, poproście swojego DJ-a, by grał ten gatunek jak najczęściej. Jeżeli to muzyka folkowa, jest waszym ulubionym gatunkiem, zaproście zespół, by towarzyszył wam w tych najpiękniejszych chwilach. Nawet miłośnicy muzyki klasycznej mają spore możliwości organizując wesele w stylu slow. Czasami, konkretny gatunek nie musi dominować podczas zabawy, ale umiejętnie wpleciony w przebieg przyjęcia, zostanie zapamiętany przez was i waszych bliskich.

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli nie chcecie, by DJ grał konkretny gatunek muzyczny na waszym weselu. Z naszego doświadczenia wynika, że „wesela bez disco polo”, zyskują coraz większą popularność. Dobrze przygotowany DJ, czy zespół, który gra wielkie hity muzyki rozrywkowej sprawią, że wasi goście bawić będą się doskonale i dopiero po zakończonym weselu, przejdzie im przez myśl, że przecież było to „wesele bez disco polo”!

muzyka na slubie humanistycznym w ogrodzie
ph. Projekt 35
muzyka na weselu rustykalnym
ph. Projekt 35
ph. Projekt 35
ph. Ewelina Zięba

7) Wesele w stylu slow zgodne z waszym gustem kulinarnym

Skoro była już mowa o zgodności z waszym gustem muzycznym i wizualnym – pora na zgodność z waszymi ulubionymi smakami! W każdej podróży odkrywamy przecież kultury danych regionów poprzez kuchnię. I w taką podróż, zgodną z waszymi upodobaniami kulinarnymi, zaproście swoich gości podczas waszego slow wedding! Na weselach w Ruchence bywały już cateringi w pełni wegetariańskie, była też kuchnia orientalna. Taka odmiana spotyka się z zainteresowaniem i życzliwością gości. 

Czekamy zatem w Ruchence na wasze kulinarne pomysły, które mają też wyjątkową oprawę 🙂 I pamiętajcie, że catering nie musi być w pełni skupiony na daniach konkretnej kuchni. To szczegóły budują klimat. Tort sushi zamiast tradycyjnego? Czemu nie! Pizza po północy zamiast barszczu? Z pewnością znajdą się goście, którzy podziękują wam za takie pomysły!

Dajcie się ponieść fantazji i kreatywności planując kulinarne niespodzianki podczas slow wedding.

8) Noclegi dla gości w stylu slow – slow wedding w Polsce

Nie każdy obiekt oferujący organizację wesel, będzie w stanie zapewnić wam oryginalne noclegi w stylu slow. Folwark Ruchenka przeciera szlaki, również i w tej kwestii, bo od samego początku wiedzieliśmy, że noclegi blisko natury to jedyna, właściwa droga. 

Wszystko zaczęło się oczywiście od waszych wesel. Od samego początku działalności naszymi gośćmi byli zarówno ci przyjeżdżający ze wszystkich zakątków Polski, jak i goście zagraniczni. Wiedzieliśmy zatem, że musimy zapewnić im warunki noclegowe nieopodal stodoły. Chcieliśmy jednak, by nie były to tradycyjne hotelowe noclegi, ale takie, które pozwolą naszym gościom odczuć co oznacza turystyka w stylu slow. I by była to jednocześnie nowoczesna agroturystyka blisko Warszawy.

Już na drugie wesele w Ruchence, zapewniliśmy gościom ciekawy nocleg. Blisko stodoły ustawiliśmy…5 sporych namiotów wojskowych NS-10. Zapewniliśmy świeżą pościel i ręczniki, a wokół (trochę na wzór doświadczeń harcerskich) zaaranżowaliśmy prowizoryczne toalety i prysznice. Namioty okazały się doskonałym pomysłem i nieustannie słyszeliśmy o zadowoleniu gości weselnych. Pozostały z nami przez dwa sezony weselne.

Tak zrodził się pomysł na polne domki. Miniaturowych domków, niektórym przywołujących skojarzenia ze Skandynawią, powstało dwadzieścia. Oprócz polnych domków dysponujemy także pięcioma pokojami gościnnymi. Budując charakter naszych pokoi gościnnych, chcieliśmy, by korespondował z tradycją – Folwark Ruchenka położony jest na pograniczu Mazowsza i Podlasia. Nic więc dziwnego, że stworzyliśmy nieco surowe wnętrza, przywodzące na myśl dawne izby i sielskie życie na wsi. 

Więcej o naszej ofercie noclegowej na wesele w stylu slow, przeczytacie tutaj:

https://folwarkruchenka.pl/agroturystyka-podlasie/

https://folwarkruchenka.pl/klimatyczne-noclegi-na-mazowszu-agroturystyka-na-podlasiu/

Przyjęcie w rytmie slow

Slow wedding to luz, organizacja przyjęcia w zgodzie z naturą, ale i z własnymi przekonaniami. Gorączka ślubnych przygotowań udziela się każdej parze młodej, ale wtedy warto wziąć kilka oddechów i powiedzieć sobie w duchu… slow down! Wesele w stylu slow to najlepszy wybór, a my pomagamy urealnić wasze pragnienia!

Stodoła na wesele pod Warszawą, stodoła mazowieckie, ślub boho i rustykalne dekoracje
ph. Projekt 35

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie.