Historia

Jak powstała Ruchenka?

# Wszystko rozpoczęło się w stodole…

Zrobiło się tak pięknie, że…

..szybko zabraliśmy się za przygotowanie ogrodu do odwiedzin wielu gości:

Renowacji i remontów przybywało z każdym dniem.. głowa zaczęła pękać od nowych pomysłów:

Jak powstała stodoła na wesele w Ruchence

# Budujemy najbardziej odjechaną Banię

Życie na ciągłej budowie otwiera wyobraźnię i zwalnia hamulce. Czujesz, że nic Cię nie ogranicza – bo przecież otaczają Cię wspaniali ludzie, wielcy fachowcy 🙂

Duża balia wodna podwieszana nad ogniskiem grzana ogniem
Największa w Polsce balia wodna grzana ogniem ruska bania

Fantazja zaczęła nas ponosić, bo budowa naszej Bani okazała się fascynującym doświadczeniem.

Miejsce na warsztaty

Pole biwakowe, powstało na drugie nasze wesele, Ani i Henryka

…to było istne szaleństwo.

Szybko przekonaliśmy się, że czas na kolejny eksperyment. Polne domki!

Szybko przekonaliśmy się, że czas na kolejny eksperyment. Polne domki!

Na koniec musisz dowiedzieć się skąd tak naprawdę wywodzi się Folwark Ruchenka.

Folwark Ruchenka to rodzinna posiadłość. Stodoła, jak i całe zabudowania zostały wzniesione przez naszych pradziadków, Henrykę i Wacława Solków w latach 30-tych ubiegłego wieku. 
Stodoła na wesele pod Warszawą, stodoła mazowieckie, ślub boho i rustykalne dekoracje
Jest to oryginalna nazwa folwarku, który przed wojną funkcjonował w tej okolicy, a którego ślady odnaleźliśmy na zachowanych rodzinnych mapach. Czas II wojny światowej nie oszczędził tego regionu, wojska niemieckie doszczętnie zniszczyły folwark, a w domu pradziadków przez cały okres zaboru funkcjonował posterunek niemieckiego wojska. Dlatego podczas gruntownych remontów odnaleźliśmy tajne skrytki, przedmioty oraz kule, które pozostawili oprawcy, a które dziś udostępniamy jako ciekawostki do oglądania. 
Teren otaczający gospodarstwo to ziemia o najwyższej pierwszej klasie, dlatego po dziś na każdym niezagospodarowanym skrawku ziemi znajdziemy uprawy rolnicze. Dzięki temu na posiadłości przechowujemy wiele maszyn i narzędzi po pradziadkach. Wszystkie zgromadzone rzeczy pochodzą wyłącznie z rodzinnych pamiątek i były autentycznie wykorzystywane przez ówczesnych gospodarzy.
Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie.