Warsztaty

Gdzie zorganizować warsztaty blisko Warszawy?

W Folwarku Ruchenka, dlaczego?

Z miłości do ludzi i z przeświadczenia, że taka przestrzeń jest wprost stworzona do wymiany kreatywnej energii. Warsztaty integrują, rozwijają artystyczne umiejętności i potrzebują do tego często wyjątkowej przestrzeni. My ją Wam zapewniamy. Sprawdźcie jakie warsztaty możecie u nas zorganizować. Jakie idee są nam bliskie? Odpowiedzi na te i inne nurtujące was pytania w kwestii organizacji warsztatów w Ruchence, znajdziecie właśnie tutaj.

W Ruchence stawiamy przede wszystkim na dobrą atmosferę i wspomnienia, które zostaną z uczestnikami na długo.
Przestrzeń
20ha zieleni
250m2 dachu
ilość osób
Do 140 osób,
Bez minimum
nocleg
50 osób,
5 pokoi, 20 domków
atrakcje
Gorąca balia,
Sauna

Jak to wygląda w praktyce?

  • Pracujemy w okresie letnim, od majówki do października
  • Warsztaty mogą się u nas odbywać wyłącznie poniedziałek-czwartek
  • Jesteśmy przygotowani na nieoczekiwane warunki pogodowe (porywisty wiatr, ulewny deszcz, nagły spadek temperatur). Zadaszamy taras, w stodole posiadamy ogrzewanie, okrywamy szczelnie szyty dachowe, by stodoła szybciej się nagrzała;
  • Gdy jest ciepło to pamiętaj, że stodoła wyposażona jest w klimatyzatory ewaporacyjne
  • Bezpieczeństwo Twoich warsztatów jest dla nas ważne, dlatego: cały teren, wszystkie obiekty i uczestnicy wydarzeń w Folwarku są ubezpieczeni (OC, NNW). Ponadto posiadamy wszelkie atesty zgodności obiektu z zasadami przeciwpożarowymi
  • Posiadamy Gorącą balię ogrzewaną nad ogniskiem, która pomieści jednocześnie kilkanaście osób
  • Dla chętnych udostępniamy ekscentryczną czarną saunę z widokiem na nasze uprawy
  • Koszt wynajmu ustalamy indywidualnie, po złożeniu zapytania drogą mailową.
  • Pamiętaj, że do organizacji warsztatów w Ruchence potrzebujesz nas + firmy cateringowej, lub możemy polecić lokalną kucharkę

ph. Rafał Bojar

ph. Projekt 35
ph. 5881_ Katarzyna Krupa

Jakie warsztaty możesz u nas zorganizować?

Oto lista wybranych tematów:


Gdzie zorganizować warsztaty rozwoju osobistego?

Folwark Ruchenka ma dobrą energię. Mówią to zarówno nasze pary młode, ich goście, jak i uczestnicy naszych łąkowych koncertów. To doskonałe miejsce by zorganizować warsztaty rozwoju osobistego. Nasze przestrzenie sprzyjają zwolnieniu życiowego tempa, nabrania dystansu i zajrzenia wewnątrz siebie. Wierzymy, że każdy odnajdzie u nas spokój, o który coraz trudniej podczas codziennego życia w mieście.

ph. Klaudia Kurek
ph. Rafał Bojar
ph. Projekt 35

Gdzie zorganizować warsztaty kulinarne?

Folwark Ruchenka – miejsce na warsztaty kulinarne

O tym, że jedzenie to nie tylko smak, zapach, ale i wygląd dań, przekonują nas co roku firmy cateringowe, które świadczą usługi podczas wesel w naszej stodole. Z chęcią pomożemy wam zorganizować warsztaty kulinarne w stodole. 

ph. Marta Kowalska


ph. Inspiracja


Gdzie zorganizować kilkudniowe warsztaty jogi?

W Ruchence mamy naprawdę sporo miejsca na Wasze maty zarówno w stodole jak i na naszych terenach pełnych zieleni! Zapraszamy do kontaktu jeśli chcecie zorganizować w naszej przestrzeni warsztaty jogi, technik relaksacyjnych czy medytacji. Bliskość Warszawy jest atutem, a wrażenia z praktyki w takich okolicznościach zostaną z waszymi uczestnikami na długo.

ph. Ewelina Dalecka


Gdzie zorganizować warsztaty lub spotkania podróżnicze?

Folwark Ruchenka – miejsce na warsztaty na wsi

Kochamy podróże i odkrywanie nowych kultur. Sami spełniamy nasze podróżnicze marzenia podczas wypraw naszym “glampvanem”. Z ogromną przyjemnością zatem ugościmy wszystkich nomadów, którzy kochają dzielić się doświadczeniami ze swoich bliższych i dalszych podróży. Możecie zorganizować u nas zarówno prelekcje, jak i warsztaty o takiej tematyce.

ph. Projekt35 Łukasz Zyśk

Gdzie zorganizować warsztaty muzyczne dla dorosłych?

śpiewu, gry na instrumentach, perkusja, gitara, bębny

Muzyka, pełni w naszym życiu szczególną rolę. Zapraszamy was do zorganizowania w stodole warsztatów muzycznych dla dorosłych. Z przyjemnością pomożemy w organizacji warsztatów śpiewu, czy gry na instrumentach takich jak gitara, perkusja, bębny, czy ciekawych instrumentów etnicznych. Kto wie, może któregoś z uczestników, przyjdzie nam w przyszłości zaprosić do koncertowania w przestrzeni Ruchenki?

Klimatyczne miejsce na warsztaty.

Gdzie zorganizować warsztaty ekologiczne?

Folwark Ruchenka – miejsce na ekologiczne warsztaty

Jak już zostało wspomniane, ekologia jest bliska naszym sercom i staramy się idee troski o środowisko przekładać na każdy element naszej działalności. Jeśli zatem tworzycie ekologiczne świece lub chcecie podzielić się swoją wiedzą o tym jak przygotowywać samemu ekologiczne produkty domowego użytku – w Ruchence znajdziecie na to przestrzeń.

ph. 5881_ Katarzyna Krupa
ph. Projekt35 Łukasz Zyśk
ph. Pytlik & Bąk

Gdzie zorganizować warsztaty pisarskie?

miejsce na warsztaty pisarskie w województwie mazowieckim

Nasza przestrzeń służy skupieniu. Niewiele tutaj rozprasza, a i z Internetem bywa różnie. Zachęcamy do organizacji wszelkich warsztatów związanych z pisaniem, takich jak warsztaty sztuki literackiej i artystycznej, warsztaty poetyckie, warsztaty dramaturgiczne, warsztaty reporterskie, scenopisarskie, dziennikarskie. 


Klimatyczne noclegi w stodole
ph. Magda Skierska


Gdzie zorganizować warsztaty fotograficzne i filmowe?

plener fotograficzny i miejsce na warsztaty blisko Warszawy

Zerknijcie na nasze konta społecznościowe i spójrzcie tylko na zdjęcia z naszych wesel i koncertów. Ruchenka jest bardzo fotogeniczna :). Fotografowie bardzo lubią uchwycać jej piękno, zapraszamy zatem do organizacji w naszej przestrzeni warsztatów dla fotografów. Nasza stodoła, polne domki, czy inne miejsca do spędzania czasu na naszym terenie stanowią doskonałe plenery fotograficzne i filmowe.

ph. 5881_ Katarzyna Krupa

Gdzie zorganizować warsztaty kreatywne dla artystów?

miejsce na warsztaty malarskie

Tworzenie makram, dziewiarstwo ręczne, artystyczny plener malarski. Warsztaty o takiej tematyce, aż proszą się o organizację w Ruchence. Każda artystyczna dusza odnajdzie się w naszej przestrzeni i gwarantujemy, że po takich warsztatach w stodole, uczestnicy przepełnieni pozostaną kreatywną energią.

ph. Magda Skierska

Gdzie zorganizować warsztaty teatralne?

Folwark Ruchenka – warsztaty blisko Warszawy

Przestrzeń jest niezwykle istotna w teatrze. To ona wyznacza granice między sceną, a publicznością. Czasem tworzy możliwości do przenikania się tych dwóch światów. Zapraszamy do organizacji warsztatów teatralnych w stodole i odkrycia nowych doświadczeń przestrzennych. To wszystko dla artystów kochających teatr. Nasza przestrzeń sprzyja też integracji grupy, która tak ważna jest w przypadku działań aktorskich.


Kąpiel w dźwiękach mis i gongów tybetańskich

Doświadczenia warsztatowe w Folwarku Ruchenka

Wydarzenia takie jak kąpiele w dźwiękach mis i gongów tybetańskich są również bardzo mile widziane. Uważamy, że Folwark Ruchenka to miejsce stworzone dla tych z was, którzy chcą poczuć co to znaczy odprężenie, relaks i zwolnienie tempa. Nasza wiejska przestrzeń daje takie możliwości.

ph. Projekt35 Łukasz Zyśk
ph. Ewelina Dalecka
Pokoje dla gości po weselu
ph. Charlottesse
ph. Projekt35 Łukasz Zyśk
ph. Projekt35 Łukasz Zyśk

Klimatyczne noclegi dla uczestników warsztatów na terenie Folwarku Ruchenki

Istnieje możliwość rezerwacji naszych pokoi gościnnych lub polnych domków dla uczestników warsztatów. Posiadamy pięć pokoi dwuosobowych oraz dwadzieścia dwuosobowych polnych domków, które gwarantują niezwykłe doświadczenia z noclegu pod gwiazdami. Więcej na temat naszej oferty noclegowej przeczytacie>>tutaj<<.

Oryginalne miejsce na wesele w Polsce
ph. Charlottesse

Masz pomysł na własne warsztaty?

Z wielkim zainteresowaniem Cię wysłuchamy, zapraszamy do kontaktu.

trzymaj rękę
na pulsie

a my poinformujemy Cię
o nowym koncercie
i nowościach w Folwarku Ruchenka.

napisz do nas

Odpiszemy sprawnie i
zapraszamy osobiście do Ruchenki
Czy Twoje warsztaty mogę odbyć poza weekendem?
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie.