Koncert na weselu. Występ gwiazdy lub znajomych. Jak zorganizować?

1. Koncert na weselu. Jak zorganizować taką alternatywną atrakcję dla gości weselnych?

Wracamy z kolejną porcją artykułów na naszym blogu, które omawiać będą najbardziej popularne trendy w branży ślubnej w najbliższych latach. Sezon weselny w Folwarku Ruchence ruszył pełną parą, a przed nami wiele wspaniałych i pełnych emocji ślubów i wesel, w naszej wyjątkowej przestrzeni.  My działamy na pełnych obrotach, ale nie zostawiamy czytelników naszego bloga i wszystkich poszukujących inspiracji. Chcemy omawiać tutaj przecież jakie trendy i jakie tendencje obserwujemy w branży ślubnej! A takim zainteresowaniem coraz częściej cieszy się organizacja na weselu koncertu gwiazdy lub mniej znanego zespołu muzycznego, w ramach alternatywy dla nieco już banalnych atrakcji dla gości. Czy łatwo zorganizować taką atrakcję dla gości? Z jakimi wiąże się to kwestiami? Śpieszymy z odpowiedziami na te pytania w naszym najnowszym artykule! A wszystkich poszukujących pomysłów, odsyłamy także, do ubiegłorocznych wpisów na naszym blogu.

2. Koncerty w Ruchence – kto występował w Folwarku Ruchenka, kto wystąpi w Folwarku Ruchenka w 2024?

Ten artykuł doskonale pasuje do naszej działalności z jednego względu – my sami od 2020 roku organizujemy każdego lata koncerty uznanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Kto do tej pory wystąpił w Folwarku Ruchence? Mimo że koncerty organizujemy dopiero od trzech lat, lista wykonawców już jest imponująca. Byli to:

Kayah

Sorry Boys
Ania Rusowicz
Baranovski
Anita Lipnicka
Kwiat Jabłoni
Kasia Kowalska
Natalia Przybysz
Mela Koteluk

A kto wystąpi na naszej łąkowej scenie w 2024 roku?

Będą to: Anita Lipnicka i Natalia Przybysz. Ale to jeszcze nie koniec naszych koncertowych ogłoszeń w tym roku! Jeśli nie chcecie, by coś was ominęło, koniecznie zapiszcie się do naszej Tajnej Grupy Koncertowej, śledźcie nasze media społecznościowe i odwiedzajcie naszą stronę internetową dotyczącą naszych koncertów!

Link do strony zamieszczamy poniżej:

Startowa
natalia przybysz koncert nowa płyta
grafika. 5881_Katarzyna Krupa
pytania do wlasciciela sali weselnej
ph. Ślubne Studio
muzyka na weselu, muzyka na ślubie

3. Nietypowe atrakcje dla gości na weselu – koncert muzyczny, koncert na weselu.

Nasze pary młode z roku na rok zaskakują nas swoimi pomysłami na nietypowe atrakcje dla gości weselnych. I kiedy wydawałoby się, że wiemy już wszystko, pojawiają się nowe trendy. Koncert muzyczny na weselu jest dość oryginalnym pomysłem i z pewnością zostanie zapamiętany przez gości. Jest też doskonałą okazją, by zaprezentować swoim bliskim, jaki gatunek muzyczny jest najbliższy waszemu sercu. Jest to również moment, w którym goście oprócz rozrywkowych wrażeń, mogą w zależności od wybranego artysty, doświadczyć artystycznych wrażeń, a te zawsze są niezapomniane.

Taka atrakcja doskonale pasuje do celebrowania miłości, a takim wydarzeniem niewątpliwie jest ślub i wesele. Sam William Szekspir napisał przecież, że:

„Jeśli muzyka jest pokarmem miłości, graj dalej” – William Szekspir

4. Koncert gwiazdy na wesele – czy łatwo to zorganizować?

Czy łatwo zorganizować koncert gwiazdy na weselu? I tu musimy napisać, że: to zależy ☺ Zależy od tego z jak dużym wyprzedzeniem zaczniecie planować taką atrakcję, ponieważ artyści o określonej już pozycji w branży muzycznej, mają bardzo często napięty harmonogram (zwłaszcza w okresie letnim) związany z festiwalami muzycznymi i innymi plenerowymi imprezami w całej Polsce. Drugą kwestią, którą powinniście brać pod uwagę to wasza determinacja ☺ My oczywiście pomagamy parom młodym w kontakcie z wybranymi artystami, natomiast sami musimy tu być z wami szczerzy – nie zawsze udaje nam się zaprosić na wesele wybranego artystę. Czy jednak wtedy wszystko stracone i nie zorganizujecie swojego wymarzonego koncertu na weselu? Niekoniecznie! Wówczas proponujemy parze młodej inne rozwiązania, ale o tym za chwilę.

koncert na weselu
ph. 5881_ Katarzyna Krupa
muzyka na żywo na ślubie i weselu
ph. 5881_ Katarzyna Krupa
występ na żywo koncert wesele
ph. Projekt 35
muzyka bałkańska na weselu
ph. 5881_ Katarzyna Krupa

5. Koncert gwiazdy na weselu – czy odbywały się takie rzeczy w Ruchence?

Czy jednak mimo trudności, o jakich wspomnieliśmy koncerty na weselach w Ruchence się odbywały? Oczywiście, że tak! Doskonałym przykładem, może być koncert Natalii Grosiak, czyli wokalistki Mikromusic. 

W 2019 roku, w pewien piękny wieczór, zasiadając przy ognisku, Natalia Grosiak zagrała kilka utworów dla pary młodej – Kasi i Kuby. To jeszcze nie był czas, w którym organizowaliśmy w Ruchence koncerty, a już podczas Waszych przyjęć takie formy się przecież odbywały!

Natalia zauroczyła wszystkich gości (ale również i nas samych!) grając na gitarze i na ukulele i śpiewając przy blasku ogniska.. 

Poniżej umieszczamy nasz Instagramowy zapis, z tego wyjątkowego koncertu

https://www.instagram.com/p/B_rqbHAgy-F/
ph. 5881_ Katarzyna Krupa
muzyka na weselu
ph. 5881_ Katarzyna Krupa
instrumenty wesele
ph. Paulina Popielarska

6. Koncert lokalnego artysty – koncert na weselu

Co jednak proponujemy naszym parom młodym, kiedy niestety wiadomo już, że koncert wybranej gwiazdy na ich weselu, nie będzie mógł się odbyć? Wówczas proponujemy poszukać podobnych brzmień wśród twórczości regionalnych artystów. Być może w rodzinnej miejscowości panny młodej jest lokalny artysta, który gra podobny gatunek muzyczny do wybranej gwiazdy? A może parze młodej zależy na konkretnym klimacie koncertu i mogliby zaprosić rockową kapelę, przy koncercie której goście bawiliby się równie znakomicie? Tu ograniczeniem jest tylko wasza wyobraźnia, a my wiemy, że koncerty takich artystów, mogą być wspaniałą pamiątką na lata, zarówno dla pary młodej, jak i dla gości.

ph. 5881_ Katarzyna Krupa
ph. 5881_ Katarzyna Krupa

7. Koncert podczas wesela – ile powinien trwać?

Koncerty gwiazd muzyki rozrywkowej, zazwyczaj trwają około 1,5 godziny. Czy jednak to odpowiedni czas na koncert podczas wesela? Niestety nie. Musicie liczyć się z tym, że harmonogram przyjęcia weselnego i tak jest wypełniony. Nie uda się wygospodarować takiej ilości czasu na atrakcję dla gości w postaci koncertu na weselu. Ile zatem powinien trwać koncert na weselu? Z naszego doświadczenia wynika, że optymalny czas na koncert na weselu, to 20-30 minut. W tym czasie artysta będzie mógł zaprezentować swoje możliwości i zagrać najciekawsze kawałki ze swojego repertuaru. Goście również pozostaną zaciekawieni przez cały czas trwania takiego koncertu.

muzyka na slubie humanistycznym w ogrodzie
ph. Projekt 35
muzyka na weselu rustykalnym
ph. Projekt 35

8. Koncert na weselu – nasze pomysły na taką alternatywną atrakcję dla gości

Poniżej umieszczamy nasze propozycje na zorganizowanie koncertu podczas waszego wesela.  Być może będą stanowić dla was ciekawą inspirację.

  • Koncert kwartetu smyczkowego lub koncert muzyka operowego

Jeśli jesteście melomanami i zwłaszcza muzyka klasyczna jest wam szczególnie bliska, nic nie stoi na przeszkodzie, by i w ten sposób poinformować o tym swoich gości. Koncert muzyki klasycznej może być naprawdę ciekawym doświadczeniem obcowania ze sztuką dla waszych gości. Jeszcze ciekawiej będzie jeśli ci sami artyści będą też tworzyć oprawę muzyczną dla waszej ceremonii zaślubin. Wówczas wszystko będzie bardzo spójne.

  • Koncert muzyki folkowej

Doskonały pomysł, który świetnie współgrać będzie z charakterem Folwarku Ruchenki. To tu folklor łączy się z nowoczesnością, a tradycja z alternatywnymi rozwiązaniami. Koncert muzyki folkowej będzie świetnym pomysłem, a my z chęcią podpowiemy wam gdzie szukać artystów.

  • Koncert rockowy

Coś dla tych z was, którym zagranie kilku rockowych kawałków podczas zabawy weselnej nie wystarczy. Z pewnością znajdziecie kapelę, która zgodzi się zagrać wasze ulubione utwory na waszym weselu, a może też zachwyci publiczność swoim własnym repertuarem? Kto wie, czy w przyszłości szerzej nieznana do tej pory kapela, nie zdobędzie też wielkiej popularności, a wy wówczas będziecie mieć satysfakcję, że uświetnili swoim występem wasze przyjęcie weselne.

  • Koncert coverów w wersji akustycznej

Koncerty w wersji akustycznej cieszą się coraz większą popularnością. Dla stworzenia wyjątkowej atmosfery, nie potrzeba też wielu instrumentów, czasami wystarczy jedynie gitara, czy ukulele. Z naszej strony możemy podpowiedzieć wam, że taki koncert będzie miał magiczny klimat, jeśli zorganizujecie go dla gości nie wewnątrz stodoły, ale choćby przy ognisku na naszej łące.

  • Krótkie jam session – koncert jazzowy

Dla tych z was, którzy kochają jazz, a w szczególności koncerty w ramach improwizowanych sesji, czyli jam session, proponujemy zaproszenie muzyków do Ruchenki i zagranie jedynego w swoim rodzaju koncertu jazzowego pod gołym niebem. To z pewnością będzie niezapomniane przeżycie dla wszystkich.

  • Koncert znajomego, który jest gościem na waszym weselu, a ma umiejętności wokalne  

Istnieje też możliwość poproszenia któregoś z waszych utalentowanych bliskich o przygotowanie kilku utworów i wykonanie ich przed weselną publicznością. Taki pomysł, będzie miał również sentymentalny charakter i z pewnością zostanie bardzo pozytywnie odebrany przez gości.

ph. 5881_ Katarzyna Krupa
ph. 5881_ Katarzyna Krupa

Koncert na weselu czy to dobry pomysł?

Czy tym tekstem udało nam się was przekonać, jak świetnym pomysłem, na alternatywną atrakcję dla gości weselnych może być organizacja koncertu? To dzięki koncertom wasi goście przede wszystkim dowiedzą się nieco więcej o was samych i waszych gustach muzycznych. Koncert to możliwości dostarczenia artystycznych wrażeń w czysto rozrywkowym formacie imprezy weselnej, a dodatkowo będzie to element, którego wasi goście z pewnością nie zapomną przez długie lata. 

ph. 5881_ Katarzyna Krupa

Wypatrujcie kolejnych artykułów na naszym blogu w sezonie ślubnym 2024! I zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę internetową dotyczącą koncertów w Folwarku Ruchenka (https://koncerty.folwarkruchenka.pl/ )  – może ta strona zainspiruje was do zorganizowania takiej alternatywnej atrakcji dla gości weselnych? ☺

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie.