Klimatyczne noclegi w stodole

Klimatyczne noclegi na pograniczu Mazowsza i Podlasia, blisko Warszawy

Polne domki

„Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy?to słowa samego Oscara Wilde’a. A to wszystko do pełni szczęścia, mamy przecież w Ruchence! Poznajcie historię powstania naszych polnych domków.

P.S. Tak naprawdę oferujemy wolność, kwiaty i księżyc 😉 swoje ulubione książki zabierzcie do nas ze sobą!

Jak to się zaczęło? Historia powstania polnych domków – noclegi w stylu slow blisko Warszawy

Wszystko zaczęło się oczywiście od waszych wesel. Od samego początku działalności naszymi gośćmi byli zarówno ci przyjeżdżający ze wszystkich zakątków Polski, jak i goście zagraniczni. Wiedzieliśmy zatem, że musimy zapewnić im warunki noclegowe nieopodal stodoły. Chcieliśmy jednak, by nie były to tradycyjne hotelowe noclegi, ale takie, które pozwolą naszym gościom odczuć co oznacza turystyka w stylu slow. I by była to jednocześnie nowoczesna agroturystyka blisko Warszawy.

Już na drugie wesele w Ruchence, zapewniliśmy gościom ciekawy nocleg. Blisko stodoły ustawiliśmy…5 sporych namiotów wojskowych NS-10. Zapewniliśmy świeżą pościel i ręczniki, a wokół (trochę na wzór doświadczeń harcerskich) zaaranżowaliśmy prowizoryczne toalety i prysznice. Namioty okazały się doskonałym pomysłem i nieustannie słyszeliśmy o zadowoleniu gości weselnych. Pozostały z nami przez dwa sezony weselne.

Wiedzieliśmy, że jest to właściwy kierunek i pragnęliśmy stworzyć nietypową ofertę noclegową, z jednoczesnym zachowaniem bliskości natury, jakiej goście mogli doświadczać podczas noclegu w namiotach.

Tak zrodził się pomysł na polne domki. Projektowaniem tych niezwykłych miejsc noclegowych zajęła się architektka, a prywatnie przyjaciółka Ruchenki – Malwina Mąka, która natychmiast poczuła jaki cel nam przyświeca. Tak powstało 20 miniaturowych, dwuosobowych domków na środku pola. Ułożenie domków na tak dużym terenie, również wymagało profesjonalnego podejścia – w tym pomógł nam z kolei Kuba Szczęsny – architekt i także nasz serdeczny przyjaciel.

ph. Rafał Bojar
Voucher na święta oryginalny prezent
ph. Magda Skierska

Polne domki – co w nich znajdę? Piękne domki wypoczynkowe w województwie mazowieckim

Accommodation near Warsaw. The most interesting hotel in Poland

Polne domki, to przede wszystkim bliskość natury, wschody słońca, bez konieczności wynurzania się z pościeli i noce pełne gwiazd (które nad Ruchenką zawsze świecą najjaśniej w okolicy!)

W każdym domku jest prąd, lusterko, półka na książki lub inne drobne przedmioty. W zależności od pogody, dla komfortu naszych gości umieszczamy w domkach także grzejnik lub wiatrak. W każdym domku znajdziecie ręczniki, świeżą pościel oraz sprytnie zawieszone na ścianie składane krzesełka i stolik, byście mogli korzystać z odpoczynku na zewnątrz domku – na drewnianym tarasie. Co z walizkami? Nie martwcie się – one mieszczą się idealnie pod łóżkiem w każdym domku.

Polne domki – czy będę mieć poczucie intymności? Nietypowe noclegi w województwie mazowieckim

Wszystkie domki,  w zależności od typu są przeszklone – to stanowi o ich oryginalności. W każdym domku natomiast znajdują się zasłony przy każdej z szyb, a widok z domków rozpościera się na nasze zielone pola, dzięki czemu każdy z gości ma poczucie intymności pobytu.

ph. Magda Skierska
Klimatyczne noclegi w stodole
ph. Magda Skierska

Polne domki – komfort pobytu podczas wypoczynku. Klimatyczne noclegi na Mazowszu

Między naszymi polnymi domkami znajdują się trzy domki łazienkowe. Co znajdziecie wewnątrz nich? W każdym domku łazienkowym do dyspozycji naszych gości są dwie kabiny prysznicowe, dwie toalety, suszarka do włosów, umywalka oraz podstawowe kosmetyki. Oczywiście w każdym domku łazienkowym jest dostęp do ciepłej wody. Polne domki umieszczone zostały w taki sposób, by w pobliżu każdego znajdował się domek łazienkowy. Jednak dla większego komfortu, polecamy naszym gościom zabranie ze sobą również szlafroka.

Kuchnia – czyli co mogę przygotować sam podczas pobytu w polnym domku. Domki do wynajęcia na Mazowszu

W naszym dużym domku znajdziecie wspólną kuchnię, a w niej wszystko czego potrzeba by przygotować posiłki we własnym zakresie. Duży domek z małym aneksem kuchennym wyposażony jest w czajnik, lodówkę i zlew z wodą pitną. W kuchni zawsze znajdziecie też przygotowaną herbatę i kawę. Tuż obok dużego domku ustawiliśmy zadaszone altanki i miejsca do siedzenia.

Lokalne ciekawostki – jakich kulinarnych przysmaków mogę skosztować w Ruchence?

Wszystkich naszych gości zachęcamy do poznania też smaków z naszej okolicy. W miejscowym sklepie kupicie codziennie wypiekane pieczywo z tradycyjnej piekarni GS „Samopomoc Chłopska”. Wszystkie wyroby z wykorzystaniem tradycyjnych metod wypieku. Zaprzyjaźnieni jesteśmy też z kilkoma dostawcami jaj od kurek z wolnego wybiegu. Jeśli marzy wam się zapach wiejskiej jajecznicy o poranku, to jajka możecie zamówić u nas – zostaną przywiezione do Folwarku.

W Jarnicach, nieopodal Węgrowa produkowane są także domowe sery, które dostaniecie także w lokalnych sklepach (oddalone o kilometr od Folwarku są sklepy Blaszak i u Ołówka).

Restauracje w okolicy Ruchenki – wypoczynek nieopodal Warszawy

Co jeśli nie będziecie mieli ochoty na samodzielne gotowanie posiłków podczas pobytu w Folwarku Ruchence? Istnieje możliwość zamówienia dań do Ruchenki z Węgrowa. Zachęcamy was również do kulinarnych wycieczek w okolicy. Z całym sercem polecić możemy naszym gościom takie restauracje jak:

 • Stara drukarnia – restauracja oddalona o 14 kilometry
 • Libero – restauracja oddalona o 4 kilometry
 • Grochowiak – restauracja oddalona o 7 kilometrów
 • Magic Sushi – restauracja oddalona o 4 kilometry

Spośród wszystkich restauracji, każdy z naszych gości z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Folwark Ruchenka – miejsce przyjazne środowisku. Wypoczynek na wsi – bliskość natury i ekologia

Dbałość o ekologiczne rozwiązania towarzyszyła nam od początku działalności. Wypoczywając w Folwarku Ruchence dbasz o planetę 🙂

 • nie musisz zabierać ze sobą plastikowych butelek z wodą. Zadbaliśmy o to, by woda w kranie na naszym terenie była uzdatniana i gotowa do spożycia
 • kosmetyki, które udostępniamy gościom we wszystkich łazienkach są w pojemnikach wielokrotnego użytku
 • ręczniki zmieniamy tylko na prośbę gości
 • na całym terenie są pojemniki na właściwą segregację odpadów

Czy możesz przyjechać do nas ze swoim pupilem? Oczywiście, że tak! Wszystkie domowe zwierzaki są mile widziane w Ruchence.

Atrakcje w Folwarku Ruchence – nieszablonowe noclegi blisko stolicy

Poza gwieździstymi nocami i zapierającymi dech w piersiach wschodami i zachodami słońca mamy dla naszych gości jeszcze kilka atrakcji.

 1. Gorąca bania – wyglądem przypomina kociołek druida Panoramiksa z komiksów o „Asteriksie i Obeliksie”. I gwarantujemy, że po kąpieli w bani będziecie czuć się niczym bohaterowie po wypiciu magicznego wywaru – pełni nowej energii do działania i w pełni zrelaksowani. Banię wynajmujemy zawsze na wyłączność, korzystać z niej można jednak w kilka osób. Koszt wynajęcia bani na 2h to 300 zł.
 2. Plenerowa scena – na terenie między polnymi domkami mieści się plenerowa scena. Zostanie z nami na dłużej, tak jak organizowanie koncertów w Ruchence!
 3. Miejsce na ognisko – niedaleko plenerowej sceny jest też miejsce na ognisko, więc jeśli tylko zamarzy wam się klimat jak z kolonii z lat młodości, pieczenie ulubionych przysmaków nad ogniem i śpiew to trafiliście doskonale. Musicie jedynie zapewnić sobie drewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie. Copyright © 2024 / Folwark Ruchenka- All rights reserved. Projekt i wykonanie: whitesite.pl Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie.