Folwark Ruchenka /stodoła/

Najpiękniejsze śluby i wesela w Ruchence

Folwark Ruchenka – klimatyczne miejsce na wesele w Polsce

Jeżeli trafiliście na naszą stronę internetową, to z pewnością szukacie miejsca, w którym planujecie zorganizować dzień ślubu według własnych zasad. W zgodzie ze sobą, nie tak jak “wypada”, nie tak jak podpowiada tradycja, bez nadęcia, bez sztuczności.

W Polsce pojawia się coraz więcej klimatycznych miejsc na wesela. Często są to przestrzenie industrialne, ogrody, dworki. Wybór ciekawego miejsca na wesele zależy od tego, jaką atmosferę ślubu sobie wymarzyliście. Jeśli bliskie są wam klimaty boho, rustykalne dekoracje i kochacie sielski czas spędzany na wsi, to na swoje klimatyczne miejsce na wesele, wybrać powinniście stodołę! A taką właśnie przestrzenią na ciekawe miejsce na wesele dysponujemy w Ruchence!

My uwielbiamy luz, klimatyczną i wyjątkową atmosferę, przestrzeń do chiilloutu w otoczeniu natury. Zobacz nasze przyjęcia i spróbuj znaleźć w nich inspirację dla własnego unikatowego i jedynego w swoim rodzaju przyjęcia. 

My Ci w tym pomożemy, bo kochamy piękne śluby w plenerze i wesela w stodole.

nietypowe miejsce na wesele • nietypowe wesele • ślub blisko warszawy • alternatywne wesele • niesztampowe wesele 

pytania do wlasciciela sali weselnej

Kreujemy trendy

alternatywne wesele

 Wszystko zaczęło się od naszego własnego ślubu i przyjęcia weselnego. Na tym też ta przygoda miała się zakończyć. Entuzjazm z jakim przyjęte zostało to miejsce przez naszych gości oraz liczne zapytania o możliwość organizacji wesela w tym klimatycznym miejscu przez inne pary młode, sprawiły, że zaczęliśmy myśleć o Ruchence, jako sposobie na życie.  Od tego czasu przecieramy szlaki w Polsce w kwestii organizacji wesel w nietypowych miejscach, wśród naturalnych przestrzeni. Kreujemy trendy w myśleniu o ciekawych polskich weselach. Organizujemy dla was przyjęcia pełne luzu, zabawy, wychodzące poza utarty schemat. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i nowe idee. Staramy się na każdym kroku dbać o planetę i sprawiać, że polskie wesela nie będą się już kojarzyć z kiczem i słabą jakością.

Spełniamy marzenia

Ciekawe miejsce na wesele

Dbamy o bezpieczeństwo

Folwark Ruchenka – nietypowe miejsca na wesela

Większość młodych par rozważających organizację swojego przyjęcia w ciekawym miejscu na wesele, przede wszystkim niepokoi się kwestiami bezpieczeństwa, które są podstawą prawidłowej organizacji jakiegokolwiek wydarzenia. Jak to wygląda w Ruchence? Nasz Folwark jest jednym z niewielu obiektów tego typu w Polsce, posiadających wszelkie atesty zgodności obiektu z zasadami przeciwpożarowymi. Kiedy zaczynaliśmy prace nad przystosowaniem naszej stodoły do organizacji przyjęć okolicznościowych, bezpieczeństwo gości stanowiło dla nas priorytet. Byliśmy pod opieką i czujnym okiem profesjonalnej firmy zajmującej się przystosowywaniem obiektów do odbiorów strażackich – współpracujemy z DSPPOŻ Dariuszem Solką. Prywatnie pan Dariusz jest również przyjacielem całej ekipy Ruchenki i wspólnie zadbaliśmy, by nasz obiekt był w pełni bezpieczny dla uczestników naszych zabaw. Wszystkie przeglądy zabezpieczeń przeciwpożarowych wykonujemy regularnie. W skład zabezpieczenia PPOŻ samej stodoły wchodzą: gaśnice, hydrant wewnętrzny, oznaczenia 4 wyjść ewakuacyjnych, czujniki dymu, awaryjne oświetlenie akumulatorowe, sygnalizacja alarmowa. 

1 kilometr od Folwarku, w straży oraz na wyposażeniu auta, jest dostępny defibrylator AED.

3 kilometry od nas jest również szpital. Na miejscu mamy dobrze wyposażoną apteczkę oraz dbamy o to, aby podczas organizowanych u nas większych wydarzeń (w tym koncertów) na miejscu był ratownik medyczny.  Marcin jest czynnym strażakiem w OSP Ruchna, dlatego regularnie przechodzi szkolenia pierwszej pomocy. Nasza stodoła przeznaczona na wesela, jest budynkiem ze stuletnią historią, zatem przed rozpoczęciem działalności zadbaliśmy również o ekspertyzę techniczną konstrukcji nośnych stodoły, mającą na celu eliminację wszelkich niedociągnięć. Dzięki opinii technicznej jesteśmy świadomi i w pełni przygotowani na jakiekolwiek anomalie pogodowe. Cały teren Folwarku, wszystkie obiekty oraz osoby przebywające na naszym terenie są ubezpieczone (OC, NNW). Niebezpieczny dla zdrowia eternit, który znajdował się na dachu stodoły, wymieniliśmy na blachę. Dbałość o bezpieczeństwo naszych par młodych i ich gości, to jedna z najważniejszych dla nas kwestii, na którą zwracamy szczególną uwagę przez cały czas prowadzenia naszej działalności.

Galeria klimatycznych wesel

Klimatyczne miejsce na wesele

Ala & Mateusz | Space Wedding |

nietypowe miejsce na wesele i sesje ślubne

Em & Łukasz | Outdoor Wedding |

Asia & Łukasz | Humanistic Wedding |

#slow philolosphy

Wynajem miejsca na wyłączność:

Folwark Ruchenka wynajmowany jest zawsze na wyłączność, co oznacza, że w wybranym przez Was terminie odbywać się będzie tylko wasze przyjęcie. Organizując wesele w plenerze muzyka wybrzmiewa w całej naszej wsi. Dlatego organizacja innego przyjęcia w tym klimatycznym miejscu na wesele (nawet oddalonego o 200m) jest wykluczona. 

Zależy nam by goście każdego z wesel organizowanych w Ruchence, mieli poczucie, że uczestniczą w imprezie na prywatnym terenie. Stoimy na straży intymności i kameralnej atmosfery. Także dzięki temu jesteśmy doceniani jako jedno z najpiękniejszych miejsc na wesela w Polsce (m.in. w serwisie Elle.pl)

Voucher prezentowy nocleg agroturystyka mazowieckie

Na ile osób możemy zorganizować przyjęcie?

Wesele w nietypowym miejscu

Wesele w Folwarku Ruchence, możecie zorganizować maksymalnie na 140 osób. Taką liczbę osób jesteśmy w stanie ugościć, żeby również pozostało miejsce na parkiet do tańca w środku stodoły. Jeżeli organizujesz mniejsze wesele, np na 40 czy 60 osób, to również chętnie Ci pokażemy zdjęcia jak przytulnie jesteśmy w stanie zaaranżować stodołę i ogród, aby nadal zachować kameralny klimat. U nas obowiązkowo tańczymy pod gołym niebem.

Jak wygląda organizacja ślubu i wesela w przypadku nieprzewidywalnej pogody?

wesele pod namiotem mazowieckie

Jeżeli podczas przyjęcia weselnego zacznie padać deszcz, wówczas natychmiast zadaszamy taras. Jeżeli temperatura niepokojąco spada – podkręcamy nasze ogrzewanie zarówno w stodole, jak i na tarasach. Dla gości przygotowane mamy ciepłe koce, parasole, a takie elementy jak szczyty dachowe, które nie są szczelne – dokładnie okrywamy, by stodoła nagrzała się jak najszybciej. Zdajemy sobie sprawę, że decydując się na wesele w nietypowym miejscu, pary młode pragną przede wszystkim zapewnić swoim gościom możliwość spędzania czasu blisko natury i zabawę na świeżym powietrzu. Czy w takim razie brak pogody powoduje, że impreza jednak całkowicie przenosi się do zamkniętej przestrzeni stodoły? Oczywiście, że nie! Plan awaryjny mamy zawsze dopracowany. Spore przeszklenia wierzei oraz zadaszenie tarasu powodują, że nadal mamy dobry dostęp do dziennego światła. Możliwości podziwiania krajobrazu, również nie są ograniczone. W sytuacjach awaryjnych, rozkładamy także namioty, by goście mogli bawić się i tańczyć na zewnątrz, podziwiać rozgwieżdżone nocne niebo nad Ruchenką i cieszyć się każdym aspektem wesela w plenerze. A co w przypadku nagłego braku prądu? W wyposażeniu Ruchenki znajduje się agregat, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować wam i waszym bliskim nieprzerwaną zabawę podczas waszego wesela.

 

Bezpieczeństwo na weselu w stodole
o co pytać na sali weselnej

Czy potrzebujesz zaangażować catering?

Wesele na świeżym powietrzu

Tak, rezerwując nasze miejsce na wesele, musicie wziąć pod uwagę dodatkowe zaangażowanie cateringu. Jak to wygląda w praktyce? Dla firmy cateringowej przeznaczony jest największy nasz budynek, który posiada zmywalną podłogę i ściany, zgodnie z zaleceniami sanepidu. Wyposażony jest w duży zlew z ciepłą wodą, blaty robocze i wysokie regały na zgrzewki z napojami butelkowanymi. Na wyposażeniu mamy również dwie duże zamrażarki (jedna przeznaczona jest na alkohol, druga na lód i mrożonki) oraz dwie duże chłodnie. W naszych lodówkach zmieści się zarówno piętrowy tort, jak i wszystkie wasze białe i musujące wina. Muszą przecież osiągnąć odpowiednią temperaturę przed pojawieniem się gości. Nie zabraknie też miejsca na inne napoje alkoholowe, produkty na śniadanie, przystawki i jedzenie na przyjęcie.

Każda firma cateringowa parkuje przy zapleczu duży samochód dostawczy (najczęściej chłodnię), który stoi tam przez cały wieczór. U nas można podjechać pod sam budynek kuchenny. Mamy dodatkową bramę, która przeznaczona jest tylko dla obsługi. Miejsce parkingowe jest zabudowane wysokimi drewnianymi ścianami. Dzięki temu rozwiązaniu goście nie zwracają uwagi na zaparkowany blisko stodoły, samochód dostawczy. 

Dla obsługi cateringu mamy przygotowane również miejsce odpoczynku, osłonięte przed słońcem i deszczem. Cała obsługa pracuje w dniu wesela już od samego rana – często nawet 24 godziny na jednej zmianie. Wierzymy, że zadowolony zespół, który świadczy usługi cateringowe w komfortowych warunkach, zawsze odwdzięczy się profesjonalizmem i przyjacielskim nastawieniem do gości weselnych.

P.S. Jeżeli angażujesz firmę, która nie miała okazji jeszcze pracować u nas – koniecznie poproś o kontakt z nami. Chętnie wszystko pokażemy im na miejscu i omówimy wszystkie szczegóły w Folwarku Ruchence.

Obecnie rekomendujemy naszym parom młodym Catering Zieloną Kuchnię. Jest to projekt stworzony specjalnie dla nas przez kuchnię, z którą współpracujemy już od dłuższego czasu. Zielona Kuchnia posiada zastawę kupioną specjalnie dla nas i tylko u nas jej używa. Wypracowaliśmy indywidualne zasady współpracy, przejrzystość oferty i dobrą cenę dla naszych par przy zachowaniu najwyższych standardów. Znamy cały zespół Zielonej Kuchni i możemy wpływać na ich zakres pracy, co  dla nas jest kluczowe.
Zielona Kuchnia w jednym sezonie przygotowuje catering dla blisko 40 naszych przyjęć.

Ostateczny wybór kuchni należy oczywiście do was. My chętnie doradzamy i pomagamy każdej ekipie świetnie wykonać swoją pracę. Aby ułatwić wam rozmowy z potencjalną firmą cateringową przygotowaliśmy pytania, które powinniście zadać obsługującym przyjęcia plenerowe firmom.

65 pytań do cateringu na plenerowe przyjęcie.

 Ile trwa sezon ślubny?

ślub w ruchence mazowieckie

Sezon na śluby w naszym miejscu na trwa co roku od maja do października.  Specjalizujemy się w organizacji wesel o charakterze ogrodowo-plenerowym, dlatego pracujemy wyłącznie w późną wiosną, latem i wczesną jesienią, kiedy pogoda (a przede wszystkim temperatura) dopisuje.

o co pytać przy wyborze sali weselnej

Klimatyczne miejsce na wesele, a miejsca noclegowe dla gości

Wesele na trawie mazowieckie

Dysponujemy pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi dla waszych gości weselnych. Są to bardzo oryginalne polne domki (o takim noclegu wasi goście nie zapomną nigdy!) oraz pokoje gościnne. Więcej szczegółów dotyczących naszej oferty noclegowej przeczytacie tutaj:

Poznaj nasze noclegi:
Polne domki
:
https://folwarkruchenka.pl/klimatyczne-noclegi-na-mazowszu-agroturystyka-na-podlasiu/

Pokoje gościnne:

https://folwarkruchenka.pl/agroturystyka-podlasie/

Klimatyczne noclegi w stodole

Jesteśmy otwarci

na to, co Wam w duszy gra!​

Napisz do nas, a odeślemy Ci szczegóły.

Ruchna zlokalizowana jest w województwie mazowieckim, nieco ponad godzinę drogi na wschód od Warszawy.

marcin: +48.600.668.998
lena: +48.504.103.166
email: kontakt(małpka)folwarkruchenka.pl

Mieszkamy w Folwarku Ruchenka, jednak zawsze prosimy was o wcześniejsze potwierdzenie przyjazdu telefonicznie lub mailowo.

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, o wyborze klimatycznego miejsca na wesele, na naszym blogu przygotowaliśmy wpisy, które rozwieją wiele Twoich wątpliwości.

Planujecie przyjęcie w stylu rustykalnym i zastanawiacie się nad wyzwaniami jakie stoją przed organizatorami wesela w stodole? Kochacie bliskość natury i pragniecie by …

Planujecie zorganizować swoje wesele w plenerze? Nic prostszego z Folwarkiem Ruchenka zrealizujecie swoje marzenia o plenerowym weselu! Jeszcze nie tak dawno, pisaliśmy …

Zdradzamy o co zapytać, by nic was nie zaskoczyło! Rezerwacja miejsca na wesele, to jedna z pierwszych kwestii, z jaką mierzą się …

To tutaj zadbamy, by plenerowy ślub był spełnieniem waszych marzeń! Poznaj Folwark Ruchenka – miejsce idealne na bajkowy ślub w plenerze. Jeśli szukacie …

Przedstawiamy Wam dawkę inspiracji na wesele rustykalne w stodole Folwark Ruchenka. Rustykalne dekoracje, kwiaty, gotowe aranżacje wystroju rustykalnego sali weselnej i wiele …

Coraz częściej doceniamy życie w rytmie slow. Podczas podróży wybieramy ciekawe miejsca blisko natury, stawiamy na odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Jemy …Ruchenka to nietypowe miejsce na wesele niedaleko Warszawy. Drewniana stodoła na alternatywne wesele w stylu slow mazowieckie.