Folwark Ruchenka /stodoła/

Warsztaty w Folwarku Ruchenka

W Folwarku Ruchenka jasno określiliśmy swoje marzenia odnośnie rozwoju tego ważnego dla nas miejsca. Organizować będziemy dla was wesela, koncerty i warsztaty. Dlaczego?

Z miłości do ludzi i z przeświadczenia, że taka przestrzeń jest wprost stworzona do wymiany kreatywnej energii. Warsztaty integrują, rozwijają artystyczne umiejętności i potrzebują do tego często wyjątkowej przestrzeni. My ją wam zapewniamy. Sprawdźcie jakie warsztaty możecie u nas zorganizować. Na co zwracamy uwagę podczas każdego wydarzenia? Jakie idee są nam bliskie? Odpowiedzi na te i inne nurtujące was pytania w kwestii organizacji warsztatów w Ruchence, znajdziecie właśnie tutaj.

Gdzie zorganizować warsztaty blisko Warszawy?

Folwark Ruchenka – miejsce na warsztaty w województwie mazowieckim

W Ruchence stawiamy przede wszystkim na dobrą atmosferę i bezpieczeństwo uczestników naszych wydarzeń.  Przygotowując się do prowadzenia działalności, wiedzieliśmy, że naszym priorytetem jest zapewnienie bezpiecznych warunków podczas wszystkich wydarzeń, które chcielibyśmy realizować w naszej stodole. Tak też jest w przypadku warsztatów. 

Jak to wygląda w praktyce?

  • jesteśmy przygotowani na nieoczekiwane warunki pogodowe (porywisty wiatr, ulewny deszcz, nagły spadek temperatur). Zadaszamy taras, w stodole posiadamy ogrzewanie, okrywamy szczelnie szyty dachowe, by stodoła szybciej się nagrzała;
  • posiadamy wszelkie atesty zgodności obiektu z zasadami przeciwpożarowymi;
  • przed rozpoczęciem działalności wykonaliśmy ekspertyzę techniczną obiektu;
  • cały teren, wszystkie obiekty i uczestnicy wydarzeń w Folwarku są ubezpieczeni (OC, NNW).
wesele w stodole Folwark Ruchenka


Poszukujesz miejsca z klimatem na warsztaty w województwie mazowieckim?

Folwark Ruchenka to niepowtarzalny klimat. Miejsce jest wprost stworzone dla ludzi z pasją. Takich, którzy kochają nietypowe wnętrza i pragną doświadczeń w bliskości natury. W Ruchence dbamy także o ekologię i bliskie są nam idee zrównoważonego rozwoju. Staramy się wprowadzać te zasady na każdym kroku. Zachęcamy do segregacji odpadów na naszym terenie, nasi goście nie korzystają z jednorazowych kosmetyków, a woda w naszym obiekcie jest zdatna do picia. Nie marnujemy również jedzenia, które zostaje po wydarzeniach. Staramy się, by każdy poczuł w Ruchence, jakie zalety niesie za sobą życie w zgodzie z naturą. Nasza przestrzeń idealnie nadaje się na działania warsztatowe, więc jeśli planujesz organizację ciekawego wydarzenia o charakterze warsztatowym – zapraszamy do kontaktu!

Jakie warsztaty możesz u nas zorganizować?

Oto lista wybranych tematów:


Gdzie zorganizować warsztaty rozwoju osobistego?

Folwark Ruchenka ma niesamowitą energię. Mówią to zarówno wszystkie nasze pary młode, ich goście, jak i uczestnicy naszych łąkowych koncertów. To doskonałe miejsce by zorganizować warsztaty rozwoju osobistego. Nasze przestrzenie sprzyjają zwolnieniu życiowego tempa, nabrania dystansu i zajrzenia wewnątrz siebie. Wierzymy, że każdy odnajdzie u nas spokój, o który coraz trudniej podczas codziennego życia w mieście.

Gdzie zorganizować warsztaty kulinarne?

Folwark Ruchenka – miejsce na warsztaty kulinarne

O tym, że jedzenie to nie tylko smak, zapach, ale i wygląd dań, przekonują nas co roku firmy cateringowe, które świadczą usługi podczas wesel w naszej stodole. Z chęcią pomożemy wam zorganizować warsztaty kulinarne w stodole. 


Gdzie zorganizować kilkudniowe warsztaty jogi?

W Ruchence mamy naprawdę sporo miejsca na Wasze maty zarówno w stodole jak i na naszych terenach pełnych zieleni! Zapraszamy do kontaktu jeśli chcecie zorganizować w naszej przestrzeni warsztaty jogi, technik relaksacyjnych czy medytacji. Bliskość Warszawy jest atutem, a wrażenia z praktyki w takich okolicznościach zostaną z waszymi uczestnikami na długo.


Gdzie zorganizować warsztaty lub spotkania podróżnicze?

Folwark Ruchenka – miejsce na warsztaty na wsi

Kochamy podróże i odkrywanie nowych kultur. Sami spełniamy nasze podróżnicze marzenia podczas wypraw naszym “glampvanem”. Z ogromną przyjemnością zatem ugościmy wszystkich nomadów, którzy kochają dzielić się doświadczeniami ze swoich bliższych i dalszych podróży. Możecie zorganizować u nas zarówno prelekcje, jak i warsztaty o takiej tematyce.

Gdzie zorganizować warsztaty muzyczne dla dorosłych?

śpiewu, gry na instrumentach, perkusja, gitara, bębny

Muzyka, pełni w naszym życiu szczególną rolę. Zapraszamy was do zorganizowania w stodole warsztatów muzycznych dla dorosłych. Z przyjemnością pomożemy w organizacji warsztatów śpiewu, czy gry na instrumentach takich jak gitara, perkusja, bębny, czy ciekawych instrumentów etnicznych. Kto wie, może któregoś z uczestników, przyjdzie nam w przyszłości zaprosić do koncertowania w przestrzeni Ruchenki?

szukam nietypowgo miejsce na warsztaty jogi polecam

Klimatyczne miejsce na warsztaty.

Gdzie zorganizować warsztaty ekologiczne?

Folwark Ruchenka – miejsce na ekologiczne warsztaty

Jak już zostało wspomniane, ekologia jest bliska naszym sercom i staramy się idee troski o środowisko przekładać na każdy element naszej działalności. Jeśli zatem tworzycie ekologiczne świece lub chcecie podzielić się swoją wiedzą o tym jak przygotowywać samemu ekologiczne produkty domowego użytku – w Ruchence znajdziecie na to przestrzeń.

Gdzie zorganizować warsztaty pisarskie?

miejsce na warsztaty pisarskie w województwie mazowieckim

Nasza przestrzeń służy skupieniu. Niewiele tutaj rozprasza, a i z Internetem bywa różnie. Zachęcamy do organizacji wszelkich warsztatów związanych z pisaniem, takich jak warsztaty krytyki literackiej i artystycznej, warsztaty poetyckie, warsztaty dramaturgiczne, warsztaty reporterskie, scenopisarskie, dziennikarskie. 


Gdzie zorganizować warsztaty fotograficzne i filmowe?

plener fotograficzny i miejsce na warsztaty blisko Warszawy

Zerknijcie na nasze konta społecznościowe i spójrzcie tylko na zdjęcia z naszych wesel i koncertów. Ruchenka jest bardzo fotogeniczna :). Fotografowie bardzo lubią uchwycać jej piękno, zapraszamy zatem do organizacji w naszej przestrzeni warsztatów dla fotografów. Nasza stodoła, polne domki czy inne miejsca do spędzania czasu na naszym terenie stanowią doskonałe plenery fotograficzne i filmowe.

Gdzie zorganizować warsztaty kreatywne dla artystów?

miejsce na warsztaty malarskie

Tworzenie makram, dziewiarstwo ręczne, artystyczny plener malarski. Warsztaty o takiej tematyce, aż proszą się o organizację w Ruchence. Każda artystyczna dusza odnajdzie się w naszej przestrzeni i gwarantujemy, że po takich warsztatach w stodole, uczestnicy przepełnieni pozostaną kreatywną energią.

Gdzie zorganizować warsztaty teatralne?

Folwark Ruchenka – warsztaty blisko Warszawy

Przestrzeń jest niezwykle istotna w teatrze. To ona wyznacza granice między sceną, a publicznością. Czasem tworzy możliwości do przenikania się tych dwóch światów. Zapraszamy do organizacji warsztatów teatralnych w stodole i odkrycia nowych doświadczeń przestrzennych. To wszystko dla artystów kochających teatr. Nasza przestrzeń sprzyja też integracji grupy, która tak ważna jest w przypadku działań aktorskich.

szukam nietypowgo miejsce na warsztaty jogi polecam


Kąpiel w dźwiękach mis i gongów tybetańskich

Doświadczenia warsztatowe w Folwarku Ruchence

Wydarzenia takie jak kąpiele w dźwiękach mis i gongów tybetańskich są również bardzo mile widziane. Uważamy, że Folwark Ruchenka to miejsce stworzone dla tych z was, którzy chcą poczuć co to znaczy odprężenie, relaks i zwolnienie tempa. Nasza wiejska przestrzeń daje takie możliwości.

Klimatyczne noclegi dla uczestników warsztatów na terenie Folwarku Ruchenki


Istnieje możliwość rezerwacji naszych pokoi gościnnych lub polnych domków dla uczestników warsztatów. Posiadamy pięć pokoi dwuosobowych oraz dwadzieścia dwuosobowych polnych domków, które gwarantują niezwykłe doświadczenia z noclegu pod gwiazdami. Więcej na temat naszej oferty noclegowej przeczytacie>>tutaj<<.

Masz pomysł na własne warsztaty?

Z wielkim zainteresowaniem Cię wysłuchamy, zapraszamy do kontaktu.Miejsce na warsztaty w okolicy Warszawy
Klimatyczne noclegi w stylu slow